KNIHY, KTERÉ JSEM NEDOČETLA

by - prosince 08, 2017

Výsledek obrázku pro book tumblr pngHodně mi lidé říkají, že knihy častokrát odkládám a proč to dělám? Proč to dělám? Řekněte mi, nač bych měla dělat něco, co se mně osobně nelíbí? Proč ztrácet čas s něčím, o čem si nejsem jistá? No nic, konec argumentů a obhajoby. Jdu Vám představit ony krasavice, s kterými jsem se bohužel prostě a jednoduše neskamarádila. 

Výsledek obrázku pro dvůr trnů a růžíLoni v říjnu jsem měla tu čest se všemi opětovaným Dvorem trnů a růží. Prvních devadesát stránek bylo opravdu slibných, ale jakmile se na scéně objevil Tamlin, všechno šlo do kytek.. Jako mávnutím proutku mě kniha přestala bavit a já si řekla, že tohle prostě ne-e. 
Knize chci dát ovšem druhou šanci. Nevím proč, ale něco mě neuvěřitelně táhne k ACOMAFu, tedy k druhému dílu. Takže mi nebude zbývat nic jiného, než ten díl přelouskat. 

Výsledek obrázku pro illuminaeDalší paní, celkem oplácaná paní na holení. Illuminae. Po grafické stránce opravdu senzační. Možná i po té obsahové, ale já jsem prstě vůbec ničemu v té knize nerozuměla. Vůbec se mi to nečetlo dobře a především. Má strašně nepraktický formát. Ovšem, pakliže bude někdy v budoucnu vyhlášená soutěž o nejoriginálnější vraždu s nejoriginálnějším vraždícím nástrojem, budu vědět, na koho či na co se obrátit. :) 


Výsledek obrázku pro fangirlFANGIRL. Kniha, kterou mám do dneška rozečtenou a kde jsem celé 2 ROKY asi 80 stran před koncem, ale ne a ne ji dočíst. ale nebojte, také ji mám v plánu dokončit. kupovala jsem ji v době, kdy vyšla, navíc někde v supermarketu, takže jsem za ní dala veškeré své úspory, které jsem nahromadila zpod stromečku. 


Výsledek obrázku pro příliš mnoho kateřinVýsledek obrázku pro papírová městaPoslední tu mám hned několik knížek. Knížek od JOHNA GREENA. Jediná knížka, kterou jsem od něho přečetla celou byl Hvězdy a ne, nelíbily se mi, ale chtěla jsem mít na knihu ucelený názor. Když se na to ale zpětně podívám, tak to nebyl vyloženě propadák, něco do sebe ta kniha měla. Přece je,je to už nějaký ten pátek, kdy jsem to četla a pod rukama mi proběhlo nemálo hodně špatných knížek. Doma jsem ji ovšem míti nepotřebovala, tudíž poputovala k dalšímu čtenáři, kterému jistě vykouzlila úsměv na tvář. No, ale co se ostatních knížek týče. Zkoušela jsem potom ještě MĚSTA a KATEŘINY. Ani v jednom jsem nepokořila stranu padesát. Achjo. Já to chci mít taky ráda! Nechci být černá ovce, která jde proti davu. A jaké známé knihy neuchvátily Vás? chcete pokračování? Napište mi to do komentářů, budu moc ráda. 

You May Also Like

10 komentářů

 1. ACOTAR miluji spolu s celou tvorbou Sarah J. Mass. Pravda, Tamlin vůbec není dobrá a příjemná postava, ale pokud ti lezl na nervy tady, v ACOMAF je přímo na zabití, vyjde najevo jeho pravý charakter a... ještě štěstí, že tam převažující část knihy není. Na druhou stranu Rhysand, to je úplně jiný šálek kávy - ten je jednoduše mou největší knižní láskou. :)
  Illuminae ani tvorbu od Rainbow Rowell nečetla; první mě uchvacuje svou grafickou stránkou, ale nevím, jestli se do ní někdy pustím... a ta druhá mě ani nijak neláká.
  Od Greena jsem četla Hvězdy, Města, Kateřiny i Aljašku... nemůžu říct, že by patřil mezi mé oblíbené autory ani nemám potřebu jeho knihy opěvovat. Popravdě moc nevím, co na něm všichni vidí. Nicméně v nich vidím příležitostné jednohubky, kdy se nehodí si sebou na nějakou dovolenou nebo jen výlet brát něco jiného. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Fangirl musíš rozhodně dočíst! Je to skvělá knížka! I když mě občas hrozně otravovaly útržky z povídek tak byla dokonalá :)
  Tak ať je brzy dočteš, měj se krásně! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Já teda hvězdy nám nepřály taky četla a abych řekla pravdu očekávala jsem kolem takového povyku víc. Jinak knihy se snažím dočítat a ještě se mi nestalo, že by mě nějaká nebavila tak, abych jí nedočetla.

  blog: tanicka04.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, já moc neztrácím čas s něčím, co mě neba. :D

   Vymazat
 4. Moc zajímavý článek! Já mám taky spoustu nedočtených knížek, mezi ně například patří Kája Mařík. Celkově skoro s každou knížkou vždycky zápolím, jestli ji mám dočíst a nebo ji prostě nechat být. A když se tohle nestane, tak je ta knížka fakt hodně dobrá!! Co se týče Johna Greena, Hvězdy nám nepřály jsem četla ještě když jsem skoro nic přečteného neměla, takže jsem tenkrát z toho byla úplně na větvi, jak je to senzační příběh. Ale když se na to podívám zpětně, zase taková bomba to nebyla. Ale můžu ti doporučit knížku Hledání Aljašky (taky od Johna Greena), tu jsem zhltla totiž za necelý týden a opravdu se mi líbila, ještě nějakou dobu po přečtení jsem nad ní přemýšlela, pořád se ve mně probouzelo milion názorů na ni a toho když knížka dosáhne, tak je podle mě úplně skvělá!
  Máš moc hezké články! Kdybys mě chtěla podpořit, jako začínající knížní blogerku, tak můj blog je nekonecnaknihovnicka.blogspot.cz :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za vyčerpávající odpověď. :) Ráda se podívám a případně tě podpočím. :)

   Vymazat
 5. Osobně mě Green taky nebaví. :-) nic jiného sem nečetla :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky Bože za člověka, který sdílí stejný názor. :D

   Vymazat