UNIVERZITA VÝJIMEČNÝCH | NEOPISUJ A PRACUJ!

by - listopadu 06, 2017

Autor: Joelle  Charbonneau

Série: Univerzita výjimečných 
Nakladatelství: Fragment, 2016
Počet stran: 304 
Vazba: měkká
Žánr: Dystopie, fantasy 
Originální název: The Testing 
Cia, jakožto hlavní hrdinka na úplném začátku knihy úspěšně dokončuje střední školu. A teď se má rozhodnout, kam dál.Napjatě čeká, zda ji vyberou na tzv. Univerzitu výjimečných, kde mohou studovat jen ti opravdu nejchytřejší studenti, kteří musejí před samotným studiem splnit hned několik zkoušek. Když jí otec vypráví, za jakých podmínek on splnil zkoušky, Cia začne mít pochybnosti a nadšení vystřídá strach a nejistota. Ví, že se ven nemusí dostat živá.. 
Páni, páni, páni! Tohle byla pecka. Hned Vám předhodím argumenty. Především ty kladné, ale bohužel i nějaká ta negativa.. 

Strašně moc se mi líbilo vykreslení hlavních postav a jejich charakterů. Autorka uměla krásně rozvinout myšlenku, má super smysl pro maličkosti.. Kdybych to měla srovnat s takovými THG. Ano, THG miluji, ale zdá se mi, že tam ty charaktery nebyly až tak  dobře propracované,jako třeba zde. 

Hlavní hrdinka mi přišla velice zajímavá a sympatická. Nebyla to žádná ufňukaná Naděžda, což velmi oceňuji. Mám v knihách ráda důstojné a hlavně cílevědomé postavy. Cia od začátku věděla, co chce a stála si za tím. 


S Tomasem to bylo trochu horší. Nevím proč, ale já mu tu jeho lásku prostě nevěřila, celkově mi ta milostná linka přišla dosti ochuzená. Ano, jsem ráda, že to nebylo přeslazené, že tam nebyl nedej Bože milostný trojúhelník, ale vzájemné city mohly býti více rozpitvané.


Kniha byla napínavá a velice čtivá. První půlka by se dala označit prostým slovem NUDNÁ,ale druhá část ji to na plné čáře vynahradila.Příběh mě nenechal chladnou, navíc ty kapitoly končily  strašně napínavě, to jsem měla vždycky chuť pustit se do další, ač mi to situace nedovolovala. 

Co mě na knize vyloženě vytáčelo bylo to, jakým způsobem je ta kniha slepovaná? Stránky jsou nahuštěné textem a když je to tento formát knihy, tedy lepený, není možné knihy pořádně otevřít bez toho, aniž byste si zničili hřbet. To mě trochu mrzí. 


Také velice malá písmena pro slepce, jako jsem já. To je prostě zlo, ale Fragmentu to nezazlívám, je to má chyba, mám si skočit přeměřit dioptrie. 


Jestliže jsem Vás na knihu minimálně nalákala, jsem velice ráda. A pokud si ji chcete pořídit a šetříte před blížící se mi Vánoci, určitě zavítejte sem. Mají ji tam za opravdový pakatel, protože kdy jste si naposled koupili knihu pod dvě stovky? Coo? 
DOBRÝM KNIHÁM JEŠTĚ JEDNOU MOC DĚKUJI ZA POSKYTNUTÍ RECENZNÍHO VÝTISKU

You May Also Like

6 komentářů

 1. Kniha je skvělá, četla jsem ji minulý rok :) Zdála se mi trochu podobná s THG, které taky zmiňuješ, ale o to líp, víc takových knížek!
  Moc pěkná recenze, budu se těšit na další!
  Měj se krásně ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Super recenze. :) Na Tomase mám stejný názor, také jsem mu nevěřila tu lásku a čekala, kdy se z něj vyklube zloun.

  OdpovědětVymazat
 3. Skvělá recenze! :) Naprosto souhlasím, já jsem z celé série nadšená a na poličce už na mě čeká 3. díl. S Thomasem jsem měla taky trochu problém... já sice nejsem člověk, který by milostné vztahy v knížkách vyhledával, ale jemu jsem tu velkou lásku měla problém věřit. :/
  Fandom Before Blood CZ

  OdpovědětVymazat