Cinder

by - května 23, 2017

BYLO NEBYLO, za devatero horami a devatero řekami na kraji Nového Pekingu žila novodobá popelka se svou macechou ( babiznou prokletou ) a se svými dvěma nevlastními sestrami. Cinder, jméno její. Cinder to v životě neměla jednoduché ani náhodou. Původem pochází z Evropy, člověk, který ji našel a adoptoval zemřel, a Cinder zůstala viset na krku Adri, zlé, proradné maceše. Výsledek obrázku pro cinderVýhoda (zřejmě jediná výhoda ) v podobě kyborgského mozku ji umožňuje pyšnit se titulem nejlepší mechaničky v okolí. Jednou za ní dokonce zabloudí princ Kai, nadcházející císař.  

Zemí se šíří vir, něco jako mor. Přenese se na každého, kdo byl, je nebo bude s nějakým nemocným ve styku. Nakažení po většinu končí úmrtím, léčit se to bohužel nedá. 


Její sestra Pivoňka se nakazí a je odvezena do karantény. Macecha to dává za vinu Cinder a posílá jí jako "dobrovolníka" do císařského paláce na rádoby experiment, kde na ní budou testovat různé alternativy a protilátky. Jak už nám název (ne) vědomky napovídá, jedná se o převyprávění pohádky o Popelce. Tím pádem je kniha lehce předvídatelná, ale určité věci na konci mě samotnou šokovali. Postavy byly vykreslené do posledního tahu tužkou. Pakli-že jste si mysleli, že jsou postavy třeba v Harry Potterovi vymazlené, tak jste nejspíš nečetli Cinder. Výsledek obrázku pro cinder quotesJeště větší plusko je u mne zasazení. Autorka byla zcela jasně hravé dítko. Všechno do sebe fantasticky zapadá. Celkově nápad zakomponovat do příběhu nespočet robotů, androidů a dalších moderních technologií, to je prostě perfektní. 


I přes to dávám knize "pouhé" pomyslné čtyři hvězdičky. Ze začátku jsem měla problém se začíst, bylo to na mě velmi technické, ale pak jsem si na to nějakým způsobem zvykla. Knihu doporučovat nemusím, byla jsem poslední na zeměkouli, kdo to přečetl. 


KNIHU SEŽENETE NEJLEVNĚJI NA SERVERU MEGAKNIHY. 

You May Also Like

10 komentářů

 1. Nebyla jsi poslední, já to taky četla nedávno :-D ale souhlasím, že to je moc povedená kniha :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No já to dočetla v pondělí, tuším. :D Moc děkuju ♡

   Vymazat
 2. poslední jsi opravdu nebyla, já ji dočetla před týdnem :-) a byla jsem naprosto nadšená.

  OdpovědětVymazat
 3. Ehm, tak já se taky přidám. Nejsi poslední, protože já ji ještě nečetla :D Jinak, moc pěkná recenze, Teri. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Myslím si,ze je to poměrně známá kniha :D vsude ji vidím​ a mě opravdi nebavila.Ani trochu :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak mě začátku také moc neuchvátila, proto jsem ji odložila, ale pak jsem se k ní vrátila a vyplatilo se. 🖒😄

   Vymazat
 5. Knihu jsem nečetla a popravdě to ani neplánovala, ale teď bych si ji docela ráda přečetla. Povedená recenze!

  OdpovědětVymazat