FILM: Než jsem tě poznala

by - února 28, 2017

Výsledek obrázku pro me before you movie Dnes to bude recenze filmová. Na film, který se jen tak z mé mysli nedostane.  Film upřímný, humorný, smutný, zároveň naučný. Film na předlohy stejnojmenné knížky od vele slavné britské autorky Jojo Moyes. Film, který mi tak trošku změnil pohled na svět a naučil mě vážit si každého nového rána,..


Knihu si strašně spojuji se svou srdcovou písničkou Photograph od mého milovaného Eda.Ta písnička je dokonce v traileru, který jsem vám přiložila do článku. Zkrátka se k němu dokonale hodí. 


Související obrázekLou je mladá,kreativní,atraktivní žena, která se na svět dívá úplně jinýma očima, než všichni ostatní kolem ní.Je to věčná optimistka a na každé věci se snaží nalézt pouze to pozitivní.Několik let pracuje v rádoby čajovně, kterou majitel zavře a ona si bude muset hledat novou práci. Tak tedy navštíví úřad práce, kde ji okamžitě nabídnou místo osobní pečovatelky. Lou to ihned vezme, přeci jenom na tom není její rodina finančně nejlíp.Seznámí se svým pacientem, Willem.Will žil kdysi život plný adrenalinu, bohužel ho jednoho dne srazila motorka a on se stal ze dne na den prakticky mrzákem, do konce života byl odkázán na kolečkové křeslo.Úplně ztratil chuť k životu. Ale má-li se seznámit s Lou..S optimistkou jak se má? Mohl by svůj pohled na svět přeci jen změnit?


Výsledek obrázku pro will traynorNemám slov. Prostě se zmůžu na pouhé WAU. Pane Bože, co to se mnou děláš? Proč mi dovolíš na tohle koukat? Pak jsem zbytečně emotivně vycucaná. Dva dny jsem kvůli tomu nemohla dělat normální každodenní věci.Nemohla jsem číst, nemohla jsem se koukat na další filmy. Nemohla jsem spát. Až takhle jsem nad filmem přemýšlela, no vlastně ani ne tak nad filmem jako nad životem. Po zhlédnutí filmu jsem začala poprvé nad svým životem přemýšlet jako přemýšlet. Uvědomila jsem si, kolikrát jsem nevědomky unikla užuž smrtce.Že stačila sebemenší chybička a já bych tu už nebyla. Ale já tady jsem. Jsem tady a moc si toho vážím.Sice nezastávám názor, že žijeme pouze jednou, ale i tak. 

Měli bychom si konečně vážit svého zdraví. Ne nadarmo se přeje k různým situacím všechno nejlepší, hodě zdraví. Bohužel to bere většina lidí za "výplněk" přání a nebere na slova příliš velký zřetel. Zdraví máme pouze jedno a musíme si ho opatrovat. 

Výsledek obrázku pro matthew lewis

Z této filmové recenze už asi více nevycucám. Opravdu nejsem schopná slova. Musím jen podotknout, že herecké obsazení nemohlo být lepší! Samí,peckoví herci. Za to u mě palec nahoru! 


Celkově asi nemusím psát hodnocení formou hvězdiček či bodů, řekla bych, že je to více než jasné. Každopádně, film to je opravdu krásný, zatím nejlepší, který jsem za ten svůj kraťoučký život viděla. 

You May Also Like

2 komentářů

  1. Zbožňuju knihu, miluju film! ♥ Má pro mě obrovskou cenu a cítím vůči nim vděk, daly mi to nejpodstatnější. :)

    OdpovědětVymazat