Zlodějka knih | FILM vs. KNIHA

by - prosince 29, 2016

Konečně jsem se dokopala k této úžasné sérii článků. Sérii, kde budu srovnávat knihu s filmem. Pro dnešek, jsem si vybrala jeden příběh, který mi je hodně blízký. Jedná se o Zlodějku knih, od australského spisovatele Markuse Zusaka. Recenzi na knihu naleznete zde
  • německý 

    Die Bücherdiebin

  • anglický 

    The Book Thief

  • slovenský 

    Zlodejka kníh

Drama / Válečný
USA / Německo, 2013, 131 min

Režie:

 Brian Percival


Nejdříve story, jak jsem se ke knize dostala.

Psal se jeden perný, červencový den, kdy jsem měla zlomenou nohu. Právě jsem projížděla můj oblíbený BLOG. No ono těch blogů bylo víc něž hodně. 😁 aka. těžký život závisláka na knižních blozích, blogách? Nemám ponětí jak se tohle strašné slovo skloňuje :D

😁😁

No nic. Projížděla jsem recenze a snad pod každou bylo poděkování, za recenzní výtisk. Jen tak jsem si řekla, že do toho zkusím jít také. Napsala jsem do megaknih, zda by neměli zájem a oni, že ano. No, ale teď babo raď. Jak si mohu vybrat z takového množství knih? Všichni mi v té době Zlodějku doporučovali, ale já měla strach, že takovou baculku za čtrnáct dní prostě nepřečtu. Nakonec jsem do toho šla. Knihu jsem měla přečtenou ani ne za týden, což už o něčem vypovídá. No, teď se vám sem zkopíruji kousek z recenze knihy, abych to tady nemusela zdlouhavě vypisovat. (aka. život líného člověka) 


Výsledek obrázku pro markus zusak
Autor knihy
V knize máme hned několik hlavních postav. Tou nejdůležitější je sama smrt. Dále v knize máme mlaďoučkou Liesel a židovského muže Maxe. Smrt popisuje, kolikrát se s těmito postavami setkala a jak se propojují jejich osudy. Liesel začíná nový život s pěstouny a Max prchá před Hitlerem. Jak se, ale mohou proplést osudy dvanáctileté německé dívenky a pětadvacetiletého židovského muže? 

Takovou to myšlenku autor sepsal na více jak pět set stránek. Režisér a tvůrci filmu to museli vmáčknout do dvou a půl hodin, bohužel to jde na filmu znát. 

Film mi přijde takový strašně zrychlený. Třeba včera. Koukala jsem se na něj a když byla po hodině reklama, tak jsem nemohla uvěřit, že je film už v polovině! 

Co jsem si naopak ve filmu zamilovala byl dabing. Zájmena Klárky z knižního blogu/ youtube kanálu Klářiny knihy,která dabovala samotnou Liesel. Klárko, jsem posedlá tvým hlasem!:D 💓

V knize mám celkem dost oblíbených  scén. Nemůžu říci, že jich tvůrci vynechali mnoho, jako třeba u Harryho, ale mám bohužel to štěstí, že tam nedali zrovna pár scén, které jsem si v knize označila lepíkem a zapsala do svého srdce. 


Související obrázekMyslela jsem, že nemůžu milovat nikoho a nic víc, něž knižního Rudyho, ale ten filmový?! Krásný, výstižný, prostě bomba! Co se týče představitelky Liesel ( Sophie Nélisse) hezčí herečku jsem nikdy neviděla, je opravdu nádherná, zájmena když se usměje 💚
Výsledek obrázku pro sophie nélisse and nico liersch  Celkové hodnocení je takové. Kniha je bezkonkurenčně lepší. Je tam samozřejmě lepší popis děje, postav. No je to knížka no. Film se mi také strašně moc líbil, kdybych nečetla knihu, tak by byl opravdu mimořádně brilantní! ( aneb když neumím vyjádřit nadměrné množství emocí 😁)
 Film: 5/5
 Kniha: 6/5 
Obálka knihy: 5/5

You May Also Like

0 komentářů