by - listopadu 21, 2016VŠEM KLUKŮM, KTERÉ JSEM MILOVALA - RECENZE 


Autor: Jenny Hanová

Nakladatelství: Cooboo,2015
Vazba: pevná, 318 str
Žánr: Young adultCelý příběh se motá kolem hlavní hrdinky Lary Jean. Laře je šestnáct a žije obyčejným životem se dvěma sestrami a svým otcem. Maminka jim zemřela. Lara má takový divný rituál. Vždy, když se zamiluje do kluka do kterého se zamilovat nesmí, napíše mu dopis na rozloučenou, který ve finále zalepí, vloží do krabice na klobouky a šup pod postel. Jednoho dne jsou ale dopisy rozeslány a Lara za to bude muset nést odpovědnost. 


V knize hrají celkem velkou roli dva kluci. Josh, což je bývalý přítel Lařiny sestry a zároveň jejich soused a Peter Kavinský který je tou typickou hvězdou střední školy. Jako z filmu. 

V knize je ještě trošku větší zápletka než jsou dopisy, ale to by byl nejspíš spoiler. Můžu jen říct, že je velmi originální. 

Ani jsem nečekala, že se mi kniha bude takto líbit. Odjakživa nejsem moc na tyto typické romanťárny. Kniha mně ale opravdu bavila! 

Autorka měla velice poutavý styl psaní. Měla neskutečný smysl pro detail. Smysl pro detail měla i spisovatelka Kiera Cassová,autorka trilogie "selekce", ale troufám si říci, že ji Janny převálcovala! 

Trošku paradox je to, že mi hlavní hrdinka vůbec, ale vůbec nesedla. Lara mi přišla ufňukaná a celkem nevyzrálá na svůj věk. 

Koho jsem ještě víc nenáviděla? Margot. Lařinu starší sestru. Sice se vyskytovala pouze na začátku a na konci,ale nejraději bychjí vyhodila z okna! Strašně mně iritovala ta jí upjatost a ten její nezájem. Opravdu, s horší literární  postavou jsem se doposud nesetkala. 

Kdo za zmínění opravdu stojí je její mladší sestra Kitty. Nedokážu si příběh bez ní představit. Je to takové kvítko, které dodává knize šmrnc a šťávu.Kdyby tam nebyla tak by kniha byla prakticky skoro nudná. 

Dále mi v knize nevadil soused Josh. Přišlo mi, že na něj byla Lara občas hodně zlá, ale to je jen můj dojem. Bylo mi ho hodně líto. 


Celkové dojmy z knížky jsou velmi kladné. Moje hodnocení zřejmě ovlivnilo i to, že jsem od knihy moc nečekala. Jak tak koukám, tak se vyplatilo! Opravdu jsem tak dobrou young adult dlooooouho nečetla. Ve svém oboru to je špička. 


Moc děkuji za recenzní výtisk e-shopu dobre-knihy.cz !! Moc si toho vážím! 

You May Also Like

0 komentářů